Kulcsszó keresés /


Tényleg nem bűncselekmény az sem, ha a bántalmazó azt mondja, valami megtörtént, holott nem történt meg?

Minden ötödik embert ér valamiféle atrocitás. Csak minden negyedik ember mer teljesen őszintén beszélni a lelki részről, a traumákról, az érzésekről, a bántalmazásokról. A verbális bántalmazásnak általában nincsenek fizikai jelei; nem történik tettlegesség. Viszont ettől még a nyoma nagyon is megmarad bennünk. Nem az számít, hogy mikor, hány évesen történik meg velünk az erőszak, hanem az számít, hogy egyáltalán átéltük.

olvass tovább

Így lett Chiara Ferragni a 73. Sanremo zenei fesztivál királynője

Amíg a sajtó Madonnával, Beyoncéval, Jennifer Lopez és Ben Affleck viccesnek tűnő egy másodperces viselkedésétől, vagyis a most lezajló Grammy-díjtól hangos, addig Olaszországban modell, divattervező, feleség és két gyermek édesanyja bátran kiállt a testi-, a lelki-, és verbális bántalmazás, a szexizmus, a társadalmi női sztereotípiák ellen február 7-én. Chiara Ferragni volt a 73. Sanremo zenei fesztivál egyik házigazdája.

olvass tovább

Élet egy bántalmazó kapcsolatban

Megannyi nő és férfi él ártó párkapcsolatban, ahol a verbális bántalmazás mellett sokszor a fizikai erőszak áldozataivá is válnak. Laikusok gyakran hangos szót emelnek a bántalmazottak ellen, és fennhangon kérdezik, hogy „ha annyira rossz neki, ugyan miért nem lép ki az elzüllött kapcsolatából, házasságából a sok megszégyenített?”.

olvass tovább

Vigyázz a szavakkal! - Miután kimondtad, már csak megbocsátani lehet, elfelejteni nem

A szóbeli bántalmazás önbizalomhiányból fakadó, amolyan „majd én megmutatom ki az úr a háznál” játszma. A tét a hatalom birtoklása. Verbális bántalmazó ugyanúgy lehet nő és férfi. A „gyengéd erőszak”, a piszkálódások, degradáló megjegyzések nagymesterei éppen a nők, a férfiak pedig hajlamosak magukba zárni a problémát, mert nem akarnak gyengének, férfiatlannak tűnni.

olvass tovább